FAQ - Nejčastější dotazy

 1. Co znamená aktivace linky? 
  Aktivace linky je jednorázová platba zahrnující vše potřebné pro připojení k internetu a obsahuje: instalaci technikem, anténu, nastavení a dodávku routeru, kabeláž do 20m a nastavení PC v ceně. Zapojení více PC v domácnosti je zpoplatněno jednorázovou platbou stanovenou dle použitého materiálu, příslušenství a práce.

 2. Kolik stojí aktivace linky?  
  Při uzavření smlouvy na 18 měsíců je aktivace linky bezplatná s výjimkou tarifu START, u kterého je aktivace
  499 Kč s DPH. Instalované zařízení zůstává majetkem KeyNet V případě, že se nechcete vázat a přejete si smlouvu na dobu neurčitou, činí aktivační poplatek 1 490 Kč s DPH pro všechny tarify.

 3. Jak je služba účtována?    

  Služba je účtována měsíčně paušálně, na základě vystavené faktury. Splatnost faktury je 14 dní a fakturujeme zpětně po uplynutí měsíce. Faktury jsou standardně zasílány elektronicky e-mailem ve formátu PDF nebo poštou. Fakturu obdržíte většinou 5. den p uplynutí fakturovaného období.

 4. Můžu si službu předplatit ? 

  Ano, fakturační období si lze zvolit měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo ročně.

 5. Jakým způsobem můžu platbu uhradit?
  • trvalým příkazem - je nejkomfortnější typ platby. Trvalý příkaz nastavte, jakmile Vám přijde faktura za internet vystavená na Vaše jméno, částka a číslo účtu je uvedeno na faktuře. Variabilní symbol je číslo faktury. Příští měsíc Vám přijde sice nová faktura s jiným variabilním symbolem, ale systém je udělaný tak, aby všechny platby spároval.        
  • převodem z účtu - je platba realizovaná bezhotovostním převodem. Jako variabilní symbol uveďte číslo faktury. Zcela nově a jednodušší způsob úhrady přes QR kód. 
  • hotově - na jakémkoli z téměř 5800 prodejních míst SAZKA po celé ČR vyjma terminálů na hlavních poštách České pošty. Jejich seznam naleznete na www.sazka.cz/sazka-terminalove-sluzby/financni-sluzby.    
  • poštovní poukázkou typu A - je nutno počítat jak s pracností (ruční vypsání poštovní poukázky), tak s časovou a finanční náročností. Navíc je u tohoto typu platby poměrně velké časové zpoždění od okamžiku odeslání platby až po reálné připsání platby na účet KeyNet  
       
 6. Je možné platit i přes SIPO?       
  Ne, platba pomocí SIPO není možná. 

 7. Informace k bezhotovostní platbě – příkazu k úhradě:  
  Číslo účtu KeyNet:  178049258/0100
  Částka: dle zvoleného tarifu 
  Konstantní symbol: 0308 
  Variabilní symbol: je 9-ti místné číslo, které je uvedeno v záhlaví faktury a take v sekci platba převodem jako číslo Var. symbol

 8. Co dělat když mi nedorazí faktura?      
  V případě, že Vám nedorazí faktura, prosím, kontaktujte naše obchodníky na telefonu 606 709 430 nebo e-mailem info@keynet.cz.  

 9. Co je deaktivace linky?       
  V případě nedodržení výpovědních podmínek uvedených ve smlouvě, tedy v případě, že poskytovatel akceptuje výpověď účastníka před uplynutím minimální doby trvání smlouvy, je účastník povinen doplatit poskytovateli jednorázový poplatek ve výši 1/5 součtu zbývajících měsíčních paušálů do konce minimální doby trvání smlouvy. Při takovémto ukončení smlouvy bude platba vystavena formou faktury se splatností 14 dní od data vystavení.

 10. Co dělat v případě poruchy?      

  Zkuste provést vypnutí a následné zapnutí routeru, který přijímá internet. Můžete take provést vypnutí a zapnutí Wi-Fi routeru. Provádí se vytažením napájecího adaptéru z el. sítě a zapojením po 5 minutách zpět. V případě, že poté internet nefunguje nebo router vůbec nesvítí, kontaktujte nás na telefonním čísle HOT-LINE 725 815 030.

 11. KAM VOLAT V PŘÍPADĚ PORUCHY? 
  Pro dotazy, připomínky můžete volat na naše linky zákaznické podpory:     
Technická podpora (HOT-LINE nonstop):           725 815 030
Obchodní podpora (PO-PÁ 8:00 - 17:00):             606 709 430

 

FAQ ke stažení ve formátu PDF přímo zde